Q&A - Pytania klientów
Z czego podbitka
Lewandowski zapytał 8 tygodni temu
Dzien dobry, ja bym chciał się dowiedzieć, z czego najlepiej zrobic podbitke? Podobno PCV jest w porządku i można ją dobrać pod kolor. Czy lepsze jest drewno? Jeśli tak, to jakie? I jaką grubość powinna mieć ta podbitka? Co by Państwo polecili? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam, Zbyszek
BCS Artur odpowiedział 8 tygodni temu
Witam Panie Zbyszku, tak jak pan zauważa, najpopularniejszą bo estetyczną i stwarzającą najmniej problemów jest podbitka z PCV, jest wiele kolorów często wiernie imitujące drewno. To rozwiązanie polecamy, bezproblemowe ,ekonomiczne, zawsze estetyczne. Podbitka z drewna wymaga bardzo dobrze wyselekcjonowanego materiału, a z takim drewnem ciężko na rynku, bo albo mamy materiał tani niedosuszony i wymagający szlifowania oraz malowania, lub droższe propozycje, które po latach i tak będą wyglądały nieświeżo oraz wymagały malowania/konserwowania. Od jakiegoś czasu modne są podbitki z elewacji, ale to jak Pana zainteresuje może być tematem innego wątku.
Lewandowski odpowiedział 6 tygodni temu
Dziękuję za odpowiedź. A jak najlepiej ułożyć podbitkę? Czy to ułożenie ma znaczenie? Kolega skarżył mi się ostatnio, że pod podbitką zebrała mu się woda, a akurat w tym miejscu miał ją ułożoną poziomo. Zastanawia się też teraz, czy nie zmienić ją na drewnianą, bo podobno z drewnianymi nie ma takiego kłopotu. Co Pan o tym sądzi?
BCS Artur odpowiedział 6 tygodni temu
Problem z wodą jest znanym, doświadczony monter wie, że podbitkę montuje się zawsze prostopadle do elewacji ze spadkiem od budynku, wtedy jeśli nastąpi zalanie (czy to z mycia czy nieszczelności dachu) to brudne kapie nie po elewacji, tylko pod rynną spłyną.
Lewandowski odpowiedział 5 tygodni temu
Dziękuję za odpowiedź. A jeśli chodzi o montaż oświetlenia w podbitce, to jakie światełka najlepiej zastosować? Jak gęsto i jakiej mocy, żeby nie wyszło ani za dużo ani za mało?
Lewandowski odpowiedział 5 tygodni temu
Masz jeszcze jedno pytanie, które z tych podbitek są lepsze: siding czy komorowe?
BCS Artur odpowiedział 4 tygodni temu
Zdecydowanie podbitki potocznie nazywane " siding ", zdarza się często, że podbitki komorowe nie mają na zewnątrz wymaganych atestów, dodatkowo ich cienkie ścianki wyraźniej odzwierciedlają komory co pokazuje ich nienaturalność. Zdobyły popularność przez niedoświadczonych monterów, którzy jako zaletę uważają ich wyższą sztywność i stosują mniejsze rozstawy łat do montażu, co jest bardo zgubne w przypadku podciśnień występujących na podbitkę na zawietrznej stronie budynku. Dodatkowo naturalnie występujące skurcze termiczne zima/lato i w panelu komorowym małe zakłady i brak fasolek powodują częste ich wypięcia. Co do pytania o oświetlenie, to już indywidualne upodobanie właściciela, jeśli ktoś lubi i chce płacić duże rachunki to i co 2 metry stosowaliśmy rozstaw lamp, przestrzegamy wtedy że budynek nocą wygląda jak startująca rakieta. 2 max 3 sztuki na bok wystarczy, żeby wkoło budynku nie panował mrok. Ilość oświetlenia nie jest najważniejsza, duży problem to kąt świecenia, uwcześnie panuje moda na skupione oświetlenie, kąty 10-30st bardzo smużą po elewacji i pokazują jej najdrobniejsze niedoskonałości, dlatego zalecamy ledy mini 120st a oprawy montujemy z regulacją świecenia od budynku, te proste zabiegi doświetlają teren a pozostawiona w półmroku elewacja nie pokazuje konstrukcyjnych krzywości. ostatnio modne są podbitki z elewacji tam często stosujemy oświetlenie ze sznurów ledowych, Jeśli znajdą się zainteresowani tym zagadnieniem, to poproszę pytanie w oddzielnym wątku 
Odpowiedz na pytanie