Q&A - Pytania klientów
Rekuperacja w starym domu
Kategorie:
Rekuperacja
malwina zapytał 28 tygodni temu
Dzień dobry, chciałabym się czegoś dowiedzieć o rekuperacji. Powoli zaczynają się problemy ze smogiem, niedługo znów będzie problem z otwieraniem okien, a ja słyszałam, że dzięki rekuperacji powietrze w mieszkaniu oczyszcza się samo. Czy to prawda? I mam jeszcze pytanie, czy można ją zamontować w starym domu? Czy tylko na etapie budowy? z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Master Admin odpowiedział 28 tygodni temu
Witam , powietrze w wentylacji mechanicznej oczyszcza się dzięki zastosowanym w niej filtrach, są różne stopnie filtracji dopasowane do potrzeb klienta, co do drugiej części pytania  rzeczywiście w starym domu bardzo ciężko jest domontować wentylacje, na pewno wiąże się to z dużym remontem, dołożeniem na sufitach kartonowo gipsowych  zabudów od kanałów wenylacyjnych.
malwina odpowiedział 28 tygodni temu
A czym różnią się między sobą te stopnie filtracji? Chodzi o to, że jedne mniej, a inne bardziej dokładnie oczyszczają powietrze? A jeśli chodzi o remont - czy coś jeszcze oprócz zabudów trzeba byłoby robić? I jeśli zdecydowałabym się jednak na montaż rekuperacji, to jak długo potrwałyby wszystkie prace? I ile by to tak mniej więcej kosztowało?
Admin odpowiedział 28 tygodni temu
Tak stopień filtracji to klasa filtrów, w domach jednorodzinnych najczęściej wystarczają podstawowe, usuwające tyko pyłki/kurz, nieraz stosowaliśmy dokładniejsze (dziecko miało alergie i filtracja została dopasowana do potrzeb choroby koszt około 7000zł), najwyższej klasy są w stanie oczyścić powietrze do środowiska zbliżonego do sali operacyjnej. Co do kosztów ciężko oszacować, sama wentylacja niewiele drożej od tej montowanej w nowo-powstałym domu(12-20000pln), ale przekucia i zabudowy nawet drugie tyle.
malwina odpowiedział 28 tygodni temu
Rozumiem, że konieczne będzie kucie tynku, zdejmowanie podłogi, itp.? A jest możliwość uzyskania dofinansowania rządowego na zakup i montaż rekuperacji?
Admin odpowiedział 28 tygodni temu
Może nie aż zdejmowanie podług, ale wiele przekuć trzeba będzie wykonać, nieraz bardzo problematyczne jest wykonanie zlecenia, dlatego proszę o kontakt z lokalnym wykonawcą czy będzie w stanie podjąć sie zadania, wtedy powie co będzie przerobione. Co do dotacji, to wiem że wielu klientów zbiera stosowne dokumenty i stara się o dotacje, a my tam tylko robimy zgodnie ze zleceniem.
Odpowiedz na pytanie