Q&A - Pytania klientów
Rekuperacja w starym domu
Kategorie:
Rekuperacja
malwina zapytał 2 lat temu
Dzień dobry, chciałabym się czegoś dowiedzieć o rekuperacji. Powoli zaczynają się problemy ze smogiem, niedługo znów będzie problem z otwieraniem okien, a ja słyszałam, że dzięki rekuperacji powietrze w mieszkaniu oczyszcza się samo. Czy to prawda? I mam jeszcze pytanie, czy można ją zamontować w starym domu? Czy tylko na etapie budowy? z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Master Admin odpowiedział 2 lat temu
Witam, powietrze w wentylacji mechanicznej oczyszcza się dzięki zastosowanym w niej filtrach, są różne filtry o innych stopniach filtracji dopasowanych do potrzeb klienta. Co do drugiej części pytania to rzeczywiście w starym domu bardzo ciężko jest domontować wentylacje, a na pewno wiąże się to z dużym remontem, dołożeniem na sufitach kartonowo-gipsowych zabudów od kanałów wenylacyjnych.
malwina odpowiedział 2 lat temu
A czym różnią się między sobą te stopnie filtracji? Chodzi o to, że jedne mniej, a inne bardziej dokładnie oczyszczają powietrze? A jeśli chodzi o remont - czy coś jeszcze oprócz zabudów trzeba byłoby robić? I jeśli zdecydowałabym się jednak na montaż rekuperacji, to jak długo potrwałyby wszystkie prace? I ile by to tak mniej więcej kosztowało?
Admin odpowiedział 2 lat temu
Tak stopień filtracji to klasa filtrów. W domach jednorodzinnych najczęściej wystarczają podstawowe, usuwające tyko pyłki/kurz. Zdarzało się, że stosowaliśmy dokładniejsze (dziecko miało alergie i filtracja została dopasowana do potrzeb choroby koszt około 7000zł), filtry najwyższej klasy są w stanie oczyścić powietrze do środowiska zbliżonego do sali operacyjnej. Co do kosztów ciężko oszacować, sama wentylacja wyjdzie niewiele drożej od tej montowanej w nowo-powstałym domu(12-20000pln), ale przekucia i zabudowy mogą wygenerować koszty wynoszące nawet drugie tyle.
malwina odpowiedział 2 lat temu
Rozumiem, że konieczne będzie kucie tynku, zdejmowanie podłogi, itp.? A jest możliwość uzyskania dofinansowania rządowego na zakup i montaż rekuperacji?
Admin odpowiedział 2 lat temu
Może nie aż zdejmowanie podłóg, ale wiele przekuć trzeba będzie wykonać. Nieraz wykonanie zlecenia jest bardzo problematyczne dlatego zalecałbym skontaktować się z lokalnym wykonawcą czy będzie on w stanie podjąć sie zadania. Wtedy określi co zostanie przerobione. Co do dotacji to wiem, że wielu klientów zbiera stosowne dokumenty i stara się o dotację. Jednak naszym zadaniem jest wykonanie montażu zgodnie ze zleceniem.
Odpowiedz na pytanie