Q&A - Pytania klientów
Rekuperacja w piętrowym domu - wyliczenie kosztów
Bożena S zapytał 1 lat temu
Dzień dobry. Posiadamy z mężem piętrowy dom i bardzo chcemy zamontować w nim rekuperację. Czy coś takiego jest możliwe w piętrowcu? Jeśli tak, jak najlepiej to rozwiązać i czy istnieją jakieś narzędzia pomocnicze ktore pomogą wyliczyć koszt takiej wentylacji. Pozdrawiam, Bożena S.
Master Admin odpowiedział 1 lat temu
Witam, na naszej stronie http://bcs.waw.pl/kalkulator można wyliczyć wstępny koszt wykonania takiej instalacji, w odpowiedzi dostają państwo do wyboru koszt instalacji i do wyboru 4 rodzaje central rekuperacyjnych o zróżnicowanej cenie, która uzależniona jest od jakości centrali, oprócz sprawności centrali, czyli ile maszyna odzyska ciepłą z wypychanego powietrza z budynku i podgrzeje świeże zasysane, posiadają   też inne parametry, jak ważenie powietrza czy łatwość obsługi. Niestety z pytania domyślam się, że Państwo już mieszkają w budynku a kalkulator przygotowany jest dla budynków nowo powstałych gdzie chowamy rury pod posadzkę, ciężko jest to wykonać w zamieszkałym domu gdzie trzeba indywidualnej wyceny, trochę opisywałem to we wcześniejszym wpisie https://bcs.waw.pl/pytania-klientow/rekuperacja-w-starym-domu
Bożena S odpowiedział 1 lat temu
A jakby montaż rekuperacji wyglądał w przypadku budowy nowego domu piętrowego? Zaczęliśmy niedawno rozważać taką opcję. Informacja przyda się nam na przyszłość. PS: Dziękuję bardzo za podesłanie kalkulatora
Bożena S odpowiedział 1 lat temu
Nie wiem, czy moja wcześniejsza odpowiedź doszła, dlatego na wszelki wypadek zapytam raz jeszcze. Jak to jest w przypadku montażu rekuperacji w piętrowym domu, ponieważ rozważamy z mężem budowę nowego. Czy takie coś jest w ogóle możliwe? Nie chodzi mi w tym momencie o wyliczenie kosztów, ale o samą możliwość poprowadzenia takiej instalacji w piętrowcu. A za kalkulator dziękuję, z pewnością się przyda. Pozdrawiam, Bożena S.
BCS Anyszewski Artur odpowiedział 1 lat temu
Tak, możliwe jest wykonanie wentylacji mechanicznej w piętrowym domu, robimy to na co dzień. Jedyną trudnością, którą napotykamy przy takim rozwiązaniu, jest pion technicznym w którym są schowane magistrale z grubych rury, jest to wielkości komina i nieraz ciężko jest znaleźć miejsce. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości dopisze, że zasilenie anemostatów które są w suficie parteru następuje rurami fi75mm ukrytymi w 10cm styropianie pod wylewką pierwszego piętra. To samo się tyczy anemostatów pierwszego piętra, rury z nimi połączone ukrywamy w ociepleniu poddasza zaraz pod płytą gipsową, a jeśli jest pełny betonowy strop to rury idą pod styropianem na strychu.
Odpowiedz na pytanie