Q&A - Pytania klientów
Podłoga czy sufit - gdzie najlepiej poprowadzić przewody wentylacyjne?
Przemysław zapytał 1 lat temu
W projekcie nie mam zbyt wiele miejsca w podłodze, a chcę dać na chudziaka 20cm styroduru. Okna są na parterze od samej ziemi i jest problem z miejscem. Sufity bedą podwieszane, tak więc może to jest dobry pomysl żeby rury od WM puścić pod płytami karton-gipsowymi? Co Pan o tym sądzi? Czy to w ogóle jakaś różnica? Tak sobie myślę, że jak coś się zepsuje, to lepiej sufit zniszczyć niż rozwalać parkiet i cała podłogę :)
BCS Anyszewski Artur odpowiedział 1 lat temu
Witam, po pierwsze nic się nie zepsuje, to co chowamy pod podłogę to proste konstrukcją rury, już szybciej od podłogówki albo wody bym się obawiał jak wentylacyjne. co do samej idei ukrywania rur wentylacyjnych w suficie, wspaniała ale droższa dlatego rzadziej stosowana, sufit podwieszane są 2-3 krotnie droższe od tynkowanych tynkiem z agregatu, ale jeśli w budynku są aranżacje z G-K na sufitach to często chowamy w nich rury od wentylacji mechanicznej, ostatnio mieliśmy takie zlecenie wykonania rekuperacji w miejscowości Sochaczew.
Przemysław odpowiedział 1 lat temu
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chciałbym spotkać się z Panem i porozmawiać osobiście na ten temat. WM to u nas dopiero przyszłoroczny temat, ale spędza on mi sen z powiek. W dodatku nie mamy ekipy, która przeprowadzi u nas instalację.
Odpowiedz na pytanie