Q&A - Pytania klientów
Okna - ciepły montaż
Michał M zapytał 1 lat temu
Witam. Zastanawiamy się nad zamontowaniem okien z ciepłym montażem i ciełymi parapetami. Czy takie rozwiązanie ma realne korzyści w porónaniu np. do wejścia ociepleniem (styropianem) na ramę okna? Z góry dziękuję za odpowiedź.
BCS Anyszewski Artur odpowiedział 1 lat temu
Witam, porównanie ciepłego montażu w warstwie ocieplenia do zakładki 3-4cm na ramę ma się następująco, drożej 10-krotnie cieplej dwukrotnie, no niby zysk niesamowity, ale trzeba też założyć jakie to zużycie kW/h (energii) na takie rozwiązania zostanie zużyte, tu się okazuje, że to niewielkie ilości, dlatego stosowanie drogiego ciepłego montaży na konsolach, może nie mieć podstaw ekonomiczny. Proszę pamiętać, że porównuje, montaż okien wysuniętych 7-8cm w warstwę ocieplenia do 3-4 cm zakładu dobrze docieplonego, pod żadnym względem nie piszę o małym 1cm zakładzie często zachlapanym zimnym klejem.
Maniek odpowiedział 1 lat temu
Panie Arturze, miałem o to samo pytać. Koszt ciepłego montażu kilka tysięcy droższy niż "zwykłego". A jakie ma Pan zdanie o szczelnym montażu tzn chodzi mi o uszczelnianie okna zamontowanego normalnie w licu ściany taśmami? Ma to sens? Bo drogie nie jest, można to zrobić (uszczelnić) nawet samemu.
BCS Anyszewski Artur odpowiedział 1 lat temu

Kończąc prace monter okna wykonuje uszczelnienie swojej pracy atestowanymi taśmami, nie wie kto po nim będzie robił i kończy swoją prace zgodnie z przepisami- tak ma to sens. Ale gdyby inwestor znał szczegóły dalszych prac i elementy zastosowane w procesie budowy, to można się zastanowić nad ich wykonaniem.

Wewnątrz gdzie montowane są taśmy paroszczelne, często tynkarze (na pewno my w BCS) stosujemy listwy przyokienne, które dokładnie uszczelniają połączenie plastikowego i zmieniającego wymiary od temperatury okna z kruchym tynkiem, listwa jest z polietylenu i gumy materiałów paro nieprzepuszczalnych(właściwości fizyczne) ale bez atestów, czyli szczelność 100% jest, niestety niepotwierdzona papierkiem,

Z zewnątrz połączenie okno styropian też należy wykonać starannie, z dobrze wykonanym zakładem na ramę, dodatkowo powinno być doszczelnione pianą (styropian podcinamy i pianujemy) w wyniku tego mamy szczelne połączenia o trochę gorszych parametrach cieplnych w stosunku do wcześniej opisywanych, ale bez przewiewów.

Zastosowanie taśm uszczelniających i niechlujnie wykonanie dalszych prac nie uchronią inwestora od linowych mostków termicznych.

Odpowiedz na pytanie