Q&A - Pytania klientów
Okna - ciepły montaż
Michał M zapytał 43 tygodni temu
Witam. Zastanawiamy się nad zamontowaniem okien z ciepłym montażem i ciełymi parapetami. Czy takie rozwiązanie ma realne korzyści w porónaniu np. do wejścia ociepleniem (styropianem) na ramę okna? Z góry dziękuję za odpowiedź.
BCS Anyszewski Artur odpowiedział 41 tygodni temu
Witam, porównanie ciepłego montażu w warstwie ocieplenia do zakładki 3-4cm na ramę ma się następująco, drożej 10-krotnie cieplej dwukrotnie, no niby zysk niesamowity, ale trzeba też założyć jakie to zużycie kW/h (energii) na takie rozwiązania zostanie zużyte, tu się okazuje, że to niewielkie ilości, dlatego stosowanie drogiego ciepłego montaży na konsolach, może nie mieć podstaw ekonomiczny. Proszę pamiętać, że porównuje, montaż okien wysuniętych 7-8cm w warstwę ocieplenia do 3-4 cm zakładu dobrze docieplonego, pod żadnym względem nie piszę o małym 1cm zakładzie często zachlapanym zimnym klejem.
Maniek odpowiedział 41 tygodni temu
Panie Arturze, miałem o to samo pytać. Koszt ciepłego montażu kilka tysięcy droższy niż "zwykłego". A jakie ma Pan zdanie o szczelnym montażu tzn chodzi mi o uszczelnianie okna zamontowanego normalnie w licu ściany taśmami? Ma to sens? Bo drogie nie jest, można to zrobić (uszczelnić) nawet samemu.
BCS Anyszewski Artur odpowiedział 41 tygodni temu

Kończąc prace monter okna wykonuje uszczelnienie swojej pracy atestowanymi taśmami, nie wie kto po nim będzie robił i kończy swoją prace zgodnie z przepisami- tak ma to sens. Ale gdyby inwestor znał szczegóły dalszych prac i elementy zastosowane w procesie budowy, to można się zastanowić nad ich wykonaniem.

Wewnątrz gdzie montowane są taśmy paroszczelne, często tynkarze (na pewno my w BCS) stosujemy listwy przyokienne, które dokładnie uszczelniają połączenie plastikowego i zmieniającego wymiary od temperatury okna z kruchym tynkiem, listwa jest z polietylenu i gumy materiałów paro nieprzepuszczalnych(właściwości fizyczne) ale bez atestów, czyli szczelność 100% jest, niestety niepotwierdzona papierkiem,

Z zewnątrz połączenie okno styropian też należy wykonać starannie, z dobrze wykonanym zakładem na ramę, dodatkowo powinno być doszczelnione pianą (styropian podcinamy i pianujemy) w wyniku tego mamy szczelne połączenia o trochę gorszych parametrach cieplnych w stosunku do wcześniej opisywanych, ale bez przewiewów.

Zastosowanie taśm uszczelniających i niechlujnie wykonanie dalszych prac nie uchronią inwestora od linowych mostków termicznych.

Odpowiedz na pytanie