Q&A - Pytania klientów
Ocieplenie poddasza
Kategorie:
Budowa domu
Jacek zapytał 29 tygodni temu
Jaki materiał obecnie najlepszy jest do ocieplenia poddasza? Kończymy właśnie budowę domu z poddaszem użytkowym. konstrukcja dachu pozwala na dodatkowe wykorzystanie przestrzeni nad piętrem, którą chcemy zaadoptować na sypialnię dla dzieci. Jakich materiałów najlepiej użyć przy ociepleniu strychu? Wełna mineralna czy może lepszym rozwiązaniem będzie piankowanie.
Artur odpowiedział 29 tygodni temu

Witam Panie Jacku, oba materiały dobrze ułożone mają porównywalne włąściwości izolacyjne. Wg. naszej doświadczenia mamy takie zalety i wady wełny kontra piana:

  1. Łatwość aplikacji, piany sama wszędzie dotrą, szczególnie istotne przy dachach kopertowych lub o skomplikowanym kształcie, super się przyklei do ułożonego wcześniej ocieplenia pionowego-styropian od elewacji. Wełnę układamy w paru warstwach (żeby zniwelować błędy) przez co trzeba jej grubiej -niższe pomieszczenia.
  2. Szybkość budowy, niby piana jeden dzień, ale uwaga, drewno do pianowania (konstrukcja dachu) powinna być sucha, nie ma co marzyć, że przy szybkim budowaniu i niewysuszeniu drewna wcześniej pokrywanie pianą jak 1 rok (tak 360dni), to duża wada piany, na mokre dachy tylko wełna.
  3. No tu to takie znane ogólniki do wełny: dźwiękochłonność, niepalność

Decyzja należy do inwestora my jak dach jest suchy zalecamy pianowanie, szybciej pewniej niestety troszkę drożej. Po więcej informacji zapraszam na stronę ocieplanie poddasza.

Odpowiedz na pytanie