Q&A - Pytania klientów
Ocieplenie poddasza
Kategorie:
Budowa domu
Jacek zapytał 2 lat temu
Jaki materiał obecnie najlepszy jest do ocieplenia poddasza? Kończymy właśnie budowę domu z poddaszem użytkowym. konstrukcja dachu pozwala na dodatkowe wykorzystanie przestrzeni nad piętrem, którą chcemy zaadoptować na sypialnię dla dzieci. Jakich materiałów najlepiej użyć przy ociepleniu strychu? Wełna mineralna czy może lepszym rozwiązaniem będzie piankowanie.
Artur odpowiedział 2 lat temu

Witam Panie Jacku, oba materiały dobrze ułożone mają porównywalne włąściwości izolacyjne. Wg. naszego doświadczenia mamy takie zalety i wady, wełny vs piana:

  1. Łatwość aplikacji, piany sama wszędzie dotrą, szczególnie istotne przy dachach kopertowych lub o skomplikowanym kształcie, super się przyklei do ułożonego wcześniej ocieplenia pionowego-styropian od elewacji. Wełnę układamy w paru warstwach (żeby zniwelować błędy) przez co trzeba jej położyć grubiej co może spowodować niższe pomieszczenia.
  2. Szybkość budowy, niby piana jeden dzień, ale uwaga, drewno do pianowania (konstrukcja dachu) powinno być suche, a nie ma co marzyć, że przy szybkim budowaniu i niewysuszeniu drewna wcześniej pokrywanie pianą jak 1 rok (tak 360dni), jest to duża wada piany, na mokre dachy tylko wełna.
  3. Znane ogólniki do wełny: dźwiękochłonność, niepalność, paroprzepuszczalność.

Decyzja należy do inwestora. My jeżeli dach jest suchy zalecamy pianowanie, szybciej pewniej, niestety troszkę drożej. Po więcej informacji zapraszam na stronę ocieplanie poddasza.

Odpowiedz na pytanie