Q&A - Pytania klientów
Ocieplenie między roleta zewnętrzną a oknem
Sławomir zapytał 2 lat temu
Witam , Mama pytanie czy warto stosować ocieplenie między roleta zwenętrzną a oknem, fachowcy którzy chcą montować mi rolety zewnętrzne odradzają, a Ja myślę że warto. Słyszałem że firma BCS jest liderem w tej branży w tej branży, ale z racji odległości nie mogłem skorzystać z waszych usług. Bardzo proszę o informacje i wsparcie. Za co z góry pięknie dziękuję
Master Admin odpowiedział 2 lat temu

Witam, czy warto, bezwzględnie TAK, tylko pytania co. Mimo że mamy dużą wiedzę na temat ocieplania, to jeśli nie zostało nadproże docieplone w czasie powstawania budynku i belka nadproża jest zimna (zwykły żelbet) nie ma praktycznie żadnej pomocy. Co można w takiej sytuacji zrobić, po pierwsze zastanowić się nad zmianą rolet na żaluzje zewnętrzne. Rolety mają szerokie aluminiowo/stalowe puszki, które bez odpowiednio przygotowanego ocieplenia więcej strat spowodują niż generują zysków. Zostaje kwestia lata, gdzie odpowiednie zacienienie bardzo dobrze chroni zaizolowany budynek przed przegrzaniem, tu rolety tęż gorzej wypadają od żaluzji, gdyż albo mamy półmrok i zaciągnięte rolety, albo częściowy brak ochrony od słońca. Za to żaluzje zewnętrzna wspaniale uzupełniają wady rolet, puszka ma około 10cm szerokości i swobodnie pozwala docieplić przestrzeń pomiędzy zimną belką, dodatkowo latem złożone pod kątem lamelki chronią budynek przed słońcem pozostawiając ładne widoki, w budynku panuje przyjemna nasycenie światłem i wizją otoczenia, a nie półmrok zaciągniętych rolet. 

 

Sławomir odpowiedział 2 lat temu
Nadproże zostało ocieplone styropianem chyba 2-3 cm, belką nadproża jest tregra z szalunkiem i styropian na około szalunku był wykonany. Bardzo dziękuje za wsparcie i każę wykonać ocieplenie między oknem a roletą. To prawda jesteście najlepsi w swoim obszarze działalności. Pozdrawiam.
Ronik odpowiedział 1 lat temu
Czy te nadproża ocieplać zwykłym styropianem czy styrodurem?
Odpowiedz na pytanie