Q&A - Pytania klientów
Ocieplenie domu styropianem
Kategorie:
Elewacje Tynki Ocieplenia
Justyna zapytał 30 tygodni temu
Mam w planach ocieplenie domu styropianem. Obecne ocieplenie to otynkowany styropian grubości około 10cm (dodam, że ściany mojego domu zbudowane są z cegły). Czy usunięcie starego styropianu jest konieczne? Jaką metodą najlepiej zamontować nowe ocieplenie, jeśli może zostać? I jaki rodzaj styropianu najlepiej do tego celu wybrać? A może lepszym rozwiązaniem jest rozejrzeć się za innym materiałem? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! :)
Artur odpowiedział 29 tygodni temu
A dlaczego decyzja o naprawie ocieplenia, jakiś remont, czy niezadowolenie z właściwości termoizolacyjnych ? Było badanie kamerą termowizyjną ?
Justyna odpowiedział 29 tygodni temu
Przede wszystkim skłoniły nas do tego wysokie koszty ogrzewania. Nie zostało przeprowadzone żadne badanie, ale to dość stary dom, stąd decyzja o naprawie ocieplenia.
Artur odpowiedział 29 tygodni temu
Elewacja oprócz walorów estetycznych wykonana z ociepleniem obniża rachunki, ale....zawsze jest jakieś, po pierwsze zaczyna się sezon na badania kamerą termowizyjną, nagrzać dom, wyłączyć centralne na 24h przy różnicy temp 20st, wykonać badanie kamerą termowizyjną i diagnoza gotowa. widać gdzie są mostki i jak przeprowadzić termomodernizację. co do samego pytania jak są mostki z pod styropianu-(klejony na placki) warto rozważyć usunięcie, lub wzmacniające pionowanie, po który ponownie powinno się kamerą sprawdzić efekt. 10cm starego styropianu, to wcale nie musi być źle, kiedyś styropiany były z niezłymi parametrami, duża gęstość, niezła lambda.
Odpowiedz na pytanie