Q&A - Pytania klientów
Ocieplenie domu styropianem
Kategorie:
Elewacje Tynki Ocieplenia
Justyna zapytał 1 lat temu
Mam w planach ocieplenie domu styropianem. Obecne ocieplenie to otynkowany styropian grubości około 10cm (dodam, że ściany mojego domu zbudowane są z cegły). Czy usunięcie starego styropianu jest konieczne? Jaką metodą najlepiej zamontować nowe ocieplenie, jeśli może zostać? I jaki rodzaj styropianu najlepiej do tego celu wybrać? A może lepszym rozwiązaniem jest rozejrzeć się za innym materiałem? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! :)
Artur odpowiedział 1 lat temu
A dlaczego decyzja o naprawie ocieplenia, jakiś remont, czy niezadowolenie z właściwości termoizolacyjnych ? Było badanie kamerą termowizyjną ?
Justyna odpowiedział 1 lat temu
Przede wszystkim skłoniły nas do tego wysokie koszty ogrzewania. Nie zostało przeprowadzone żadne badanie, ale to dość stary dom, stąd decyzja o naprawie ocieplenia.
Artur odpowiedział 1 lat temu
Elewacja oprócz walorów estetycznych jeżeli jest wykonana z ociepleniem owszem może obniżyć rachunki. Jednak zalecalibyśmy, żeby jako pierwsze wykonać badanie kamerą termowizyjną, nagrzać dom, wyłączyć centralne na 24h przy różnicy temperatury ok. 20oC, wykonać badanie kamerą termowizyjną i  mamy diagnozę gotową. Będzie widoczne gdzie znajdują się mostki termiczne i w jaki sposób przeprowadzić termomodernizację. Co do samego pytania- jeżeli są mostki termiczne  wychodzące spod styropianu-(klejony na placki) warto będzie rozważyć jego usunięcie, lub wykonać wzmacniające pionowanie, po którym ponownie powinno się wykonać badanie kamerą, aby sprawdzić efekt. 10cm starego styropianu, to wcale nie musi być źle, kiedyś wyroby styropianowe były z niezłymi parametrami, duża gęstość, niezła lambda.
Odpowiedz na pytanie