Q&A - Pytania klientów
Kolorowe ściany
Anonim zapytał 1 lat temu
Witam, razem z mężem budujemy dom i mam takie marzenie, żeby zrobić kolorowe ściany elewacji. Zastanawiam się tylko, czy to dobry pomysł - czy nie będą blaknąć? Czy są jakieś sposoby, które pomogłyby temu zapobiec i utrzymać intensywne kolory? Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam, Renata K.
Master Admin odpowiedział 1 lat temu
Witam, blednące kolory elewacji to już przeszłość. Stare tynki mineralne posiadały taką wadę, lecz współczesne tynki bledną niezauważalnie. Uważam, że nie powinna się Pani obawiać tego problemu przy tynkach silikatowych lub silikonowych.
Anonim odpowiedział 1 lat temu
A który z tych tynków - silikatowy czy silikonowy bardziej by Pan polecał?
BCS Artur odpowiedział 1 lat temu
My polecamy silikonowy, jest lepszy, dłużej będzie miał środowisko niesprzyjające porastaniu alg.
Anonim odpowiedział 1 lat temu
A czy na taki tynk można położyć każde ocieplenie i z wełny i ze styropianu? Jaki będzie koszt takiego otynkowania? I jak się liczy powierzchnię do tynkowania - z oknami i drzwiami czy bez?
Anonim odpowiedział 1 lat temu
Mam jeszcze pytanie, z jakich marek tynków Państwo korzystają? I czy można je wykorzystać na ściany wewnętrzne?
BCS Artur odpowiedział 1 lat temu
Nasza firma najczęściej wykonuje elewację na materiałach firmy Kreisel, korzystamy z systemów przewidzianych przez tego producenta. Co do wcześniejszego pytania, tynki silkonowe są paro-przepuszczalne czyli mogą być stosowane i na wełnę. Bo jak wiemy styropian nie wymaga gazo-nieszczelności tynku. Co do kosztów to ustalane są one indywidualnie, w zależności od stopnia złożoności obiektu. Przykładowo: na koniec 2019r, dla parterowego domu, 1m2 kompletnego wykonania systemu z ociepleniem na białym styropianie 15cm z tynkiem silikonowym wynosił 140zł/m2(jesień 2019r). Obmiar następuje po wykonaniu prac, co wiąże się ze zwiększeniem wymiarów budynku. Liczona jest powierzchnia budynku pokryta ociepleniem, powierzchnia okien jest odliczana, a doliczamy glif (wnękę okienną) oraz inne wąskie/drobne elementy o szerokości poniżej 0,5m liczone są one liniowo wg. współczynnika 1mb szerokości do 50cm wynosci 1/2m2 ustalonej ceny elewacji. Wynika to z tego, że takie elementy pochłaniają dużo czasu na ich estetyczne wykonanie oraz generowana jest znaczna ilość odcinanego/odpadowego materiału. W celu wstępnej wyceny- sugeruje policzyć powierzchnię z oknami, a dopiero my przeliczymy dokładnie wykonaną pracę.
Odpowiedz na pytanie