Q&A - Pytania klientów
Kolorowe ściany
Anonim zapytał 14 tygodni temu
Witam, razem z mężem budujemy dom i mam takie marzenie, żeby zrobić kolorowe ściany elewacji. Zastanawiam się tylko, czy to dobry pomysł - czy nie będą blaknąć? Czy są jakieś sposoby, które pomogłyby temu zapobiec i utrzymać intensywne kolory? Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam, Renata K.
Master Admin odpowiedział 14 tygodni temu
Witam, blednące kolory elewacji to już trochę przeszłość,stare tynki mineralne posiadały taką wadę, współczesne tynki niezauważalnie bledną, myślę że nie powinna się Pani obawiać tego problemu przy tynkach silikatowych lub silikonowych.
Anonim odpowiedział 13 tygodni temu
A który z tych tynków - silikatowy czy silikonowy bardziej by Pan polecał?
BCS Artur odpowiedział 13 tygodni temu
My polecamy silikonowy, jest lepszy, dłużej będzie miał środowisko niesprzyjające porastaniu alg.
Anonim odpowiedział 12 tygodni temu
A czy na taki tynk można położyć każde ocieplenie i z wełny i ze styropianu? Jaki będzie koszt takiego otynkowania? I jak się liczy powierzchnię do tynkowania - z oknami i drzwiami czy bez?
Anonim odpowiedział 12 tygodni temu
Mam jeszcze pytanie, z jakich marek tynków Państwo korzystają? I czy można je wykorzystać na ściany wewnętrzne?
BCS Artur odpowiedział 10 tygodni temu
Nasza firma najczęściej wykonuje elewację na materiałach firmy Kreisel, korzystamy z systemów przewidzianych przez tego producenta. Co do wcześniejszego pytania, tynki silkonowe są paro-przepuszczalne czyli mogą być stosowane i na wełnę. Bo jak wiemy styropian nie wymaga gazo-nieszczelności tynku. Co do kosztów to ustalane są indywidualnie w zależności od stopnia złożoności obiektu, na przykład na koniec 2019r, dla parterowego domu, 1m2 kompletnego systemu z ociepleniem na białym styropianie 15cm z tynkiem silikonowym wynosił 140zł/m2. Obmiar budynku następuje po wykonaniu prac (czyli ściany się wydłużają), liczony jest powierzchnia budynku pokryta ociepleniem , powierzchnia okien jest odliczana, ALE doliczamy glif (wnękę okienną) oraz inne wąskie/drobne elementy o szerokości poniżej 0,5m liczone są liniowo wg. współczynnika 1mb szer. do 50cm=1/2m2 ustalonej ceny elewacji. Niestety elementy takie pochłaniają dużo czasu na ich estetyczne wykonanie oraz znaczne ilości odcinanego/odpadowego materiału jest tam zużywane. W celu wstępnej wyceny sugeruje policzyć powierzchnię z oknami a dopiero my przeliczymy dokładnie wykonaną pracę.
Odpowiedz na pytanie