Q&A - Pytania klientów
Kalkulator
Andrzej Sz. zapytał 1 lat temu
Witam, Widziałem na Państwa stronie kalkulator wentylacji i rekuperacji. Prosiłbym o przybliżenie tematu - w jaki sposób on działa? Pozdrawiam, Andrzej Szmit
Master Admin odpowiedział 1 lat temu

Witam, te dwa algorytmy są podobne tylko w nazwie, ale służą do czegoś innego. 

  • Kalkulator rekuperacyjny pozwala w szybki sposób obliczyć ile będzie kosztowała wentylacja w danym domu, dopasowuje wielkość centrali i ilość anemostatów (nawiewników) do danego obiektu. Przygotowaliśmy go dla osób, które chcą szybko wiedzieć czy będzie to satysfakcjonująca kwota. Jeśli taka się okaże zawsze można zlecić wykonanie bezpłatnej wyceny przez naszego inżyniera, który potwierdzi możliwość wykonania rekuperacji w budynku. Kalkulator ten jest to maszyna do liczenia wartości wentylacji mechanicznej z rekuperacją potocznie zwaną requ.
     
  • Kalkulator ociepleniowy, którego wynikiem jest nie koszt w złotówkach, a dobranie odpowiedniego urządzenia. Dzięki któremu będziemy mogli przeanalizować jakie napotkamy problemy w czasie budowy ciepłego domu, możemy modyfikując wartości zaobserwować zmiany zachodzące w termice obiektu, w jakie rozwiązania byłoby lepiej zainwestować i którym poświecić więcej uwagi. Nazwy do wyboru poszczególnych rozwiązań są zwyczajowe, nie wymagają akademickiej wiedzy do obliczenia sobie OZC (Obliczanie Zapotrzebowania Ciepła). Dzięki kalkulatorowi można symulować zużycie energii w zależności od użytego materiału. 
Odpowiedz na pytanie