Q&A - Pytania klientów
Co to jest ta Rekuperacja, do czego to potrzebne, po co powinienem to zastosować.
Antek zapytał 45 tygodni temu
Jak w tytule, wiele jest rożnych informacji w Googlach. Czy można jakoś wyjaśnić ten zagadkowy termin "rekuperacja"?
BCS Anyszewski Artur odpowiedział 45 tygodni temu

Witam, pod tajemniczym słowem REKUPERACJA (potocznie zwanym też req) jest ukryty system dystrybucji świeżego powietrza we współczesnych domach. Dokładnie, pod tym potocznym słówkiem kryję się dwa systemy wbudowane w obiekt. Pierwszy element/układ to rury wentylacji mechanicznej, jest to niezależny układ, który sam w sobie może działać. Drugim niezbędnym elementem jest centrala wentylacyjna z wymiennikiem ciepła, to właśnie nasz reqpertor. Sam rekuperator nic w budynku nie zadziała, potrzeba podłączyć go do wcześniej obliczonej i przygotowanej instalacji wentylacji mechanicznej. Rekuperator z wysokiej klasy wymiennikiem odzyskuje do 90% ciepła które wyrzucane by było z budynku przez magistralę wywiewną, którym to ciepłem podgrzewa świeże powietrze.

Główne zalety to: działanie wentylacji w każdych warunkach pogodowych z określoną przez inwestora wydajnością, co we współczesnych szczelnych domach, nie może być realizowane przez inne rodzaje wentylacji, brak zapachów i wilgoci w dobrze wentylowanym budynku, możliwość filtracji w dowolnym stopniu powietrza napływającego do obiektu (odcięcie się od smogu i alergenów), w lepszych modelach central wentylacyjnych możliwość realizacji funkcji pasywnego grzania i chłodzenia obiektu.

Także, odpowiadając na drugą część pytania PO CO POWINIENEM odpowiem , to TRZEBA ZAŁOŻYĆ, bez tego współczesne obłożone szczelnym styropianem domy, z potrójnymi uszczelkami w oknach i taśmami do szczelnego montażu, pinami i foliami paro-nieprzepuszczalnymi na poddaszach nie mają szans tyć wentylowanie w sposób tradycyjny. 

Jeśli będą jakieś pytania proszę dzwonić 510 810 150. Nasze prace realizujemy najczęściej w powiatach Warszawa Zachodnia i Sochaczewskim , oraz ościennych, jak i całym województwie Mazowieckim i Łódzkim, ale również zdarzają się dalsze wyjazdowe realizacje.

Miras odpowiedział 39 tygodni temu
Święte słowa. Ja zrozumiałem to zbyt późno, wtedy kiedy ściana była już ocieplona 20cm styropianem grafitowym i zamontowane okna Uw=0,7 :/ Na szczęście udało się w porę zamontować rekuperację pomimo tego, że było trochę rozwalania ;)
Odpowiedz na pytanie