Q&A - Pytania klientów
Ciepły montaż
Teresa zapytał 2 lat temu
Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czegoś o ciepłym montażu okien. Słyszałam, że dzięki niemu można sporo oszczędzić na ogrzewaniu, ale zastanawiam się, czy można go zastosować w starym budownictwie? Czy lepszym rozwiązaniem będzie tu standardowy montaż? Co by Państwo polecili? Pozdrawiam, Teresa
BCS Artur odpowiedział 2 lat temu
Witam, ciepły montaż okien zabezpiecza nas przed liniowymi mostkami, bardzo często na połączeniu ocieplenia i okna występują mikro szczelinki, wtedy dodatkowe taśmy chronią nasz dom przed utratą ciepłą.
Teresa odpowiedział 2 lat temu
Dziękuję za odpowiedź. To znaczy, że mogę zastosować to rozwiązanie w starym domu? Nie będzie z tym żadnych problemów? I jak to wyjdzie finansowo?
BCS Artur odpowiedział 2 lat temu
Finansowo? To trudne pytanie, ponieważ nie widziałem budynku, ale z postu wynika, że remont, czyli: wykonać/poprawić węgarki, zamontować taśmy przy oknach to w sumie nawet ich wykonanie może wynieść ponad 50zł/mb. Można też problem rozwiązać sposobem domowym-inwestorskim, ale to podpowiem jak będzie Pani zainteresowana.
Teresa odpowiedział 1 lat temu
Jak najbardziej jestem zainteresowana. Czy mógłby Pan napisać o tym sposobie coś więcej?
BCS Artur odpowiedział 1 lat temu

Polskie przepisy wymagają od monterów stosowania atestowanych materiałów, dlatego jak firma okniarska montuje okna, nie powinna robić sama szczelnie montażu, tylko zastosować atestowane materiały. Na życzenie inwestora, można pisemnie odstąpić od tego obowiązku i wtedy robimy wg. wskazówek. Najważniejsza jest szczelność od środka, tu zalecane przeze mnie rozwiązanie to: Po pianowaniu 20-40min wykonujemy doduszanie wystającej piany- wypłaszczamy ją do ramy okiennej, nie ma potem kłopotliwego obcinania, a piana okienna zakończona jest naturalną zamkniętą skorupką. Następnie obojętne czy po wciśnięciu czy obcięciu, malujemy pianę ogólnie dostępnymi foliami w płynie i otrzymujemy izolację przeciw wilgoci. W przypadku jeśli nie wykonamy powyższych zabiegów to przy zleceniu wykonania usługi tynkowania wewnętrznego możliwe jest zamówienie tynkarskich listw przyokiennych, które ostatnio są coraz bardziej popularne, a wykonane są przecież z tworzywa sztucznego, które z natury nie przewodzi wilgoci i tworzy uszczelnienie dla pary. Czyli osiągamy założony cel, jednak bez atestu paroizolację. Co do szczelności od zewnątrz to powinno ją spełnić właściwe połączenie okno/styropian, ale o tym ewentualnie dla zainteresowanych jeśli takowi będą. Mogę też podać fajny sposób na tanie, a efektywne docieplenie parapetu dla zainteresowanych jeśli zadadzą stosowne pytanie w nowym wątku.

Odpowiedz na pytanie