Q&A - Pytania klientów
Ciepły montaż
Teresa zapytał 19 tygodni temu
Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czegoś o ciepłym montażu okien. Słyszałam, że dzięki niemu można sporo oszczędzić na ogrzewaniu, ale zastanawiam się, czy można go zastosować w starym budownictwie? Czy lepszym rozwiązaniem będzie tu standardowy montaż? Co by Państwo polecili? Pozdrawiam, Teresa
BCS Artur odpowiedział 17 tygodni temu
Witam, ciepły montaż okien zabezpiecza nas przed liniowymi mostkami, bardzo często na połączeniu ocieplenia i okna występują mikro szczelinki, wtedy dodatkowe taśmy chronią nasz dom przed utratą ciepłą.
Teresa odpowiedział 17 tygodni temu
Dziękuję za odpowiedź. To znaczy, że mogę zastosować to rozwiązanie w starym domu? Nie będzie z tym żadnych problemów? I jak to wyjdzie finansowo?
BCS Artur odpowiedział 15 tygodni temu
Finansowo? trudne pytanie, nie widziałem budynku, ale z postu wynika że remont, czyli: wykonać/poprawić węgarki, taśmy przy oknach w sumie nawet i ich montaż nawet ponad 50z/mb może wyjść. Można też sposobem domowym-inwestorskim, ale to podpowiem jak będzie Pani zainteresowana.
Teresa odpowiedział 5 tygodni temu
Jak najbardziej jestem zainteresowana. Czy mógłby Pan napisać o tym sposobie coś więcej?
BCS Artur odpowiedział 4 tygodni temu
Polskie przepisy wymagają od monterów stosowania atestowanych materiałów, dlatego jak firma okniarska montuje okna, nie może zrobić sama szczelnie montażu, tylko powinna zastosować atestowane materiały, ale na życzenie inwestora, można pisemnie odstąpić od tego obowiązku i wtedy robimy wg wskazówek. Najważniejsza jest szczelność od środka, tu zalecane przeze mnie rozwiązanie; Po pianowaniu 20-40min wykonujemy doduszanie wystającej piany -wypłaszczamy ja do ramy okiennej, nie ma kłopotliwego obcinania i piana okienna zakończona jest naturalną zamkniętą skorupką. Następnie obojętne czy po wciśnięciu czy obcięciu malujemy pianę ogólnie dostępnymi foliami w płynie i jest izolacja przeciw wilgoci. Ale nawet jeśli byśmy nie wykonali powyższych zabiegów, ale przy zleceniu wykonania usługi tynkowania wewnętrznego, zamówimy tynkarskie listwy przyokienne, które ostatnio są coraz bardziej popularne a wykonane są przecież z tworzywa sztucznego, które z natury nie przewodzi wilgoci i tworzy uszczelnienie dla pary, czyli znowu mamy wymaganą ale bez atestu paroizolację. Co do szczelności od zewnątrz to powinno ją spełnić właściwe połączenie okno/styropian, ale o tym ewentualnie dla zainteresowanych jeśli będą. Mogę też podać fajny sposób na tanie a właściwe docieplenie parapetu, ale to dla zainteresowanych jeśli zadadzą stosowne pytanie w nowym wątku.
Odpowiedz na pytanie