pomoc

Kalkulator zlicza  ile pomieszczeń jest w domu, dobiera ilość nawiewników do wielkości pomieszczenia, dopasowuje wielkość rekuperatora do obiektu i podaje szacunkowy wynik. Dopiero wycena wykonana przez inżyniera pozwala właściwie i ekonomicznie dobrać parametry instalacji, sprawdzić dokładnie kubaturę, ilość osób, ustalić efektywność przepływu wentylacji, zoptymalizować instalację. 

Nazwa pomieszczenia jest tylko informacją dla człowieka, żeby było łatwiej dane wprowadzić. Sypialnia to inaczej pokój pomieszczenie.

Pokoje/pomieszczenia łączone,  najczęściej pokój dzienny z jadalnią czy szczególnie korytarze powinno się podawać jako jedno pomieszczenie o zsumowanej powierzchni, ale jeśli pokój dzienny przechodzi w otwarty holl i korytarz dalej klatkę, to można rozdzielić i podać jako jeden zespół(pokój) jadalnia/dzienny, a korytarz dolny klatka i korytarz górny jako następne pomieszczenie.   

Powierzchnia podłogi jest wartością kontrolną czy właściwą ilość pomieszczeń wstawiliśmy. 

W celu otrzymania wiążącej oferty lub oferty dla obiektów powyżej 220m2 z wysokimi  pomieszczeniami wykonanej przez inżyniera prosimy o kontakt z naszym działem handlowym   https://bcs.waw.pl/oferta/wentylacja-rekuperacja