Projekt domu z rekuperacją czy bez - kalkulator

Autor: Master Admin

Opublikowano: 5/13/2020

Przed przystąpieniem do budowy domu oczywistym jest, iż w pierwszej kolejności należy stworzyć projekt. Bardzo ważne, aby wszystko zostało na nim dokładnie rozplanowane. Dobrze jest także, podczas tworzenia projektu rozpisać sobie również wszystkie koszta, aby mieć obraz na to, ile pieniędzy należy na taką budowę przygotować. Jest to ważne z tego względu, że nie każdy ma możliwości finansowe, by od razu zakupić wszystko. Wcześniejsze rozeznanie przydaje się w sytuacji, kiedy na budowę domu chcemy wziąć kredyt. Kolejnym, oczywistym faktem jest to, iż nie każda osoba ma odpowiednią ilość środków na to, by wynająć projektanta. W tej sytuacji dobrym posunięciem okazuje zakup gotowego projektu domu z rekuperacją. Znaleźć je można na rozmaitych stronach internetowych. W ten sposób każdy inwestor, z pewnością będzie w stanie dopasować coś pod siebie i własną rodzinę.

Projekt domu – rekuperacja czy nie?

Kolejną ważną kwestią jest zastanowienie się, jak ma właściwie ten nasz dom działać. Coraz częściej inwestorzy decydują się na zakup projektu domu z rekuperacją, ponieważ jest to przyszłościowa opcja, która z biegiem czasu pozwoli nam zaoszczędzić sporo na ogrzewaniu i nie tylko. Jak wiadomo, wentylacja mechaniczna polega na wymianie powietrza. Poprzez specjalny mechanizm wpuszczane jest do pomieszczeń świeże i oczyszczone powietrze z zewnątrz, zaś to które zużyliśmy jest wyrzucane na zewnątrz. Dom z rekuperacją jest bardzo energooszczędny i pozwala także na dodatkowe udogodnienia jak np.: likwidacja nieprzyjemnych zapachów podczas gotowania, brak zaparowanej łazienki po kąpieli, brak wilgoci, świeży zapach ubrań, lepsze zasypianie. W domu z rekuperacją powietrza nie jest także konieczne otwieranie okien. Główną zaletą tej instalacji jest to, iż latem zyskujemy kojący chłód, zaś zimą przyjemne ciepło. Jeżeli jesteś jedną z osób, która rozważa taki właśnie system, możesz samodzielnie wyliczyć orientacyjny koszt rekuperacji za pomocą tego kalkulatora. Wystarczy wprowadzić do niego parametry pomieszczeń oraz ich ilość.
Wiele firm budowlanych decyduje się właśnie na budowę domu z rekuperacją a jeżeli chcesz podjąć się budowy na własną rękę, lecz nie masz pomysłu na całokształt, możesz znaleźć w internecie, w przystępnej cenie gotowy, profesjonalny projekt takiego domu. Oczywistym jest, iż najlepsza droga to skontaktowanie się z fachowcem, bo to właśnie on okazuje się bardzo pomocny w kwestii doboru materiałów, kosztów i różnych szczegółów na które wiele osób samodzielnie by nie wpadło.

Zbudujemy dom dla Ciebie i całej rodziny!

Jako że istniejemy już na rynku wiele lat, mamy w swojej ekipie bardzo doświadczonych ludzi, którzy z wielką chęcią wybudują Twoje miejsce marzeń i sprawią, że dzięki wentylacji mechanicznej będziesz mógł wreszcie odetchnąć pełną piersią. Oprócz tego zajmujemy się jeszcze ocieplaniem budynków, poddasza, tynkowaniem wewnętrznym i budową kominków. Jeżeli chcesz konkretnych zmian, powinieneś zwrócić się o pomoc do konkretnych fachowców. Po więcej szczegółów dotyczących naszych zapraszamy na naszą stronę internetową bądź zwyczajnie… Do kontaktu. Jesteśmy też otwarci na wszelkie sugestie i zawsze służymy dobrą radą.