Profesjonalny montaż drzwi i okien

Autor: Master Admin

Opublikowano: 4/1/2020

Fachowy montaż stolarki otworowej jest niezwykle ważny. Niezależnie, czy stoimy przed koniecznością wymiany drzwi wewnętrznych czy elementów zewnętrznych, zawsze powinniśmy zatrudniać do tego celu wykwalifikowanych montażystów. Nieprawidłowo wykonana ta czynność może nieść ze sobą wiele problemów – m.in. nieszczelność okien, a co za tym idzie – zwiększone koszta ogrzewania i wiele innych nieprzyjemności. Właśnie z tego powodu bardzo istotne jest zatrudnienie do tego celu specjalistów, którzy zagwarantują najlepszą jakość wykonania. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy montażu drzwi i okien? O czym pamiętać? Odpowiedzi znajdą Państwo poniżej!

Montaż okien a izolacja

Montaż okien wymaga doświadczenia i kompetencji wykonawcy, ponieważ należy przy nim uwzględnić wiele kwestii. Często są one już konieczne przy zakupie produktu, dlatego już na tym etapie warto skontaktować się ze specjalistami, którzy zajmą się wszystkim i wybiorą odpowiednie okna oraz metody montażu. Właściwe uszczelnienie okna ma znaczenie zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie, bowiem ich udział w zmniejszeniu strat energii bywa niebotyczny – wynosi około 25%!

Obecnie najczęściej stosowany jest montaż warstwowy, który pozwala na znaczące poprawienie parametrów izolacyjnych okien. To dodatkowe zabezpieczenie warstwy izolacji cieplnej, które polega na dodaniu dwóch warstw izolacyjnych (zewnętrznej i wewnętrznej) – jednej paroszczelnej, drugiej paroprzepuszczalnej. Istotne jest, aby ta druga znajdowała się od zewnątrz i zabezpieczała przed przenikaniem wody, a tym samym – przed przemarzaniem i pleśnią. W takiej izolacji istotne są więc trzy elementy - uszczelnienie wewnętrzne (np. taśma paroszczelna), środkowa warstwa (np. piana montażowa) i uszczelnienie zewnętrzne (np. paroprzepuszczalna).

Jak wspominaliśmy wcześniej, do montażu okien należy wynajmować jedynie wykwalifikowanych pracowników, aby nie narazić się na utratę energii oraz inne problemy – choćby zagrzybienie i szybsze niszczenie elementów stolarki. Sytuacja ma się podobnie w przypadku montażu drzwi…

Montaż drzwi

Na życie domowników ma ogromny wpływ prawidłowy montaż drzwi, bowiem to one gwarantują bezpieczeństwo, komfort akustyczny i ciepło, zapewniają prywatność. Aby w pełni spełniały swoją funkcję, niezbędne jest zamocowanie ich starannie – powinny zostać właściwie usytuowane w ścianie i odpowiednio uszczelnione. Montaż drzwi wejściowych bardzo przypomina ten u okien, jednak i tutaj można zauważyć drobne różnice, z którymi bez wątpienia poradzi sobie każdy fachowiec.

Nie ulega wątpliwości, że drzwi są znacznie częściej używane – zamykane i otwieranie, dlatego bardzo ważne jest zwrócenie tutaj uwagi na stabilne i mocne osadzenie ościeżnicy. Warto tutaj wiedzieć, że miejsce jej osadzenia różni się w zależności od rodzaju ściany (jedno-, dwu- i trójwarstwowej). Drzwi wejściowe najczęściej wstawia się w płaszczyźnie muru, a przestrzeń między murem a ościeżnicą wypełnia specjalną pianką montażową. Czasami, do drzwi stricte antywłamanionych, stosuje się do uszczelniania mieszankę betonową. Nie można tutaj zapomnieć także o zastosowaniu odpowiednich łączników w odpowiedniej ilości, a w przypadku ścian wielowarstwowych i montowanych w warstwie ocieplenia – specjalnych kształtowników.

Montaż drzwi i okien to niezwykle ważne przedsięwzięcie. Zatrudnienie fachowców pozwala na uniknięcie pomyłek budowlanych oraz wielu niepożądanych konsekwencji, kosztownych do naprawienia. Profesjonalny montaż drzwi i okien zagwarantuje Ci firma BCS – Budujemy Ciepło Solidne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług oraz zachęcamy do kontaktu.