Ocieplenie a brama garażowa – kalkulator

Autor: Master Admin

Opublikowano: 4/7/2020

Właściwe ocieplenie garażu jest niezwykle istotną kwestią. Kiepsko zaizolowany znacząco wpływa na rachunki za ogrzewanie, a i latem brak odpowiedniego zabezpieczenia daje się we znaki. Jeżeli więc w trakcie zimy w Twoim garażu jest koszmarnie zimno, – doskonałym rozwiązaniem będzie ocieplenie bramy garażowej! Jak się za to zabrać? Na co należy zwrócić tutaj szczególną uwagę? I jak może pomóc przy tej inwestycji kalkulator ociepleniowy BCS? Odpowiedzi znajdziesz w naszym tekście blogowym poniżej!

Ocieplenie bramy garażowej

W przypadku bram garażowych najczęstszym problemem jest… ich szczelność. Chociaż producenci stale zapewniają o wysokich parametrach swoich produktów, tak drobne dziurki potrafią pochłonąć mnóstwo ciepła zgromadzonego w garażu. Aby tego uniknąć, konieczne jest tutaj maksymalne doszczelnienie drzwi garażowych. To najlepszy sposób na utrzymanie ciepła we wnętrzu garażu oraz ograniczenie zbędnych wydatków na ogrzewanie.

Niestety, nie każda termoizolacja zda egzamin w przypadku ocieplania bramy garażowej. Należy tutaj unikać przede wszystkim ciężkich, grubych warstw, przez które otwieranie garażu mogłoby się stać uciążliwe, a w przypadku niektórych drzwi garażowych – nawet niemożliwe. Rodzaj termoizolacji należy dostosować także do materiału, z którego została wykonana nasza brama. Warto także sprawdzić, czy drzwi garażowe odpowiednio przylegają do ościeżnicy – zbyt duża szczelina może być powodem zanikania ciepła. Jeśli tak jest należy pomyśleć o wyregulowaniu okuć oraz prawidłowym ustawieniu bramy, bowiem w winnym wypadku nawet doskonała termoizolacja nie zda egzaminu.

Jaki wybrać materiał na ocieplenie bramy garażowej? Jak wspominaliśmy wcześniej, najistotniejsze tutaj będą grubość i ciężar materiału izolacyjnego. Folia termoizolacyjna sprawdzi się w momencie, w którym nie możemy zbytnio powiększyć grubości bramy garażowej. Bardzo elastycznym i polecanym rozwiązaniem jest także mata izolacyjna do drzwi garażowych, która nie zwiększa zbytnio ciężaru skrzydła bramy. Dobrym pomysłem jest także pianka poliuretanowa, bowiem jest lekka odporna na wilgoć, pleśń i doskonale przylega do powierzchni.

Ocieplenie bramy garażowej – kalkulator BCS

Kalkulator BCS to idealny sposób na wyliczenie zapotrzebowania na energię budynku – wliczając w to również część garażową. Jest on bardzo intuicyjny i pomocny – wystarczy wypełnić poszczególne okienka danymi o inwestycji (m.in. powierzchni podłogi, okien dachowych, drzwi garażowych), aby otrzymać bardzo przybliżony wynik. W przypadku bramy garażowej należy pamiętać, że najważniejszym jej parametrem jest szczelność. Warto tutaj również dodać, że dla osób budujących domy pasywne, zaleca się budowanie garaży jako oddzielne budynki, które z wierzchu wyglądają jak jeden, ale są oddzielone całkowicie izolacją.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług firmy BCS – Budujemy Ciepło Solidne, nie tylko w kwestii ocieplenia. Gwarantujemy profesjonalne usługi, dopracowane do indywidualnych potrzeb każdej inwestycji! W przypadku pytań – zachęcamy do skorzystania z naszego Q&A! oraz http://bcs.waw.pl/sp-swaw