Dach płaski – czyli nowoczesny trend w budownictwie!

Autor: Master Admin

Opublikowano: 6/19/2019

Jeśli chodzi o dach płaski, wśród budowniczych, na jego temat, pojawia się wiele dyskusji. Jednak mimo tego, ten rodzaj dachu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to związane z wysoką jakością materiałów, z których korzysta się podczas jego budowy. Dodatkowo, świetnie odnajduje się w obecnej modzie, ukierunkowanej na nowoczesny styl. Jak zatem wybrać dla siebie dach, którym będziemy cieszyć się przez długie lata? O tym powiemy nieco więcej, w dalszej części tego artykułu!

Dach płaski – jak dobrze wybrać?

Aby móc czerpać radość z trwałego i funkcjonalnego pokrycia dachowego, należy zapoznać się z trendami, jakie obecnie panują na rynku budowlanym. Warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzimy i ominiemy niechciane błędy. Na samym początku, dobrze jest wybrać taką firmę, która ma ogromne doświadczenie i cieszy się zadowoleniem wśród klientów, bo to właśnie wybrany przez nas zespół, będzie towarzyszył nam do końca budowy (najlepiej, aby tak właśnie było, ponieważ zmiana fachowców, to kolejne koszta).  Ogromną uwagę przykuwa się do spójności warstw dachu oraz ich szczelności. Coś takiego uwzględnia się już na etapie planowania. Odpowiedni dobór materiałów i wprawne oko fachowca, to klucz do sukcesu.

Materiały na dach płaski o których warto pamiętać

Po wstępnym planowaniu, należy przejść do materiałów, z których nasz dach płaski będzie tworzony. Bardzo ważna jest tutaj termoizolacja, która powinna działać bez zarzutów w każdą porę roku. Nie należy zapominać także o hydroizolacji oraz prawidłowym systemie odprowadzania wody, które w przypadku deszczowych pór odgrywają kluczową rolę.

Przejdźmy zatem do rodzajów dachu płaskiego. Istnieje wśród nich ogromny wachlarz wyboru. Warto zatem wspomnieć o układach balastowych, systemach klejonych, czy też tych, montowanych mechanicznie. Ostatnio, coraz częściej można także spotkać się z dachami zielonymi, bądź bardziej abstrakcyjną formą, czyli dachami odwróconymi. Aby wszystko, na wybranej przez nas formie sprawnie działało, należy poradzić się specjalistów, którzy są odpowiedzialni za geometrię i charakter budynku.

Dach płaski a finanse

Oczywiście, cała budowa dachu płaskiego, opiera się o możliwości pieniężne, jakie możemy na nią przeznaczyć. Według środków finansowych, dobierane są odpowiednie zestawy materiałów, takich jak chociażby papy, membrany czy też izolacje termiczne. Tutaj, warto zaufać wprawnemu oku fachowcy, którego zadaniem jest połączenie ze sobą tych wszystkich możliwości i stworzenie z nich jednej, sprawnie działającej całości.

Oczywiście, nie na samej budowie dachu płaskiego wszystko się kończy. Trzeba mieć bowiem na uwadze, iż będzie on wystawiony na walkę z naturą i czynnikami atmosferycznymi. Dlatego… Bardzo ważna jest regularna konserwacja oraz przegląd konstrukcji dachowej. Dzięki temu, przedłużona zostanie żywotność dachu i będzie można się nim cieszyć przez wiele lat, co pozwoli dodatkowo uniknąć niechcianego remontu.