Wentylacja mechaniczna, rekuperacja, montaż – Skierniewice

Autor: Master Admin

Opublikowano: 1/30/2020

Idąc z duchem czasu, powstaje coraz więcej możliwości na poprawienie jakości własnego życia. Bardzo ważne jest przede wszystkim poprawienie własnego zdrowia. W tej kwestii doskonale sprawdza się wentylacja mechaniczna. Instalacja jest stworzona do tego, by m.in. oczyszczać powietrze, które dostaje się do domu z zewnątrz. Coraz częściej bowiem słychać o nadmiernym smogu, także w Skierniewicach. Zanieczyszcza atmosferę i sprawia on, że wszystko wokół staje się bardzo toksyczne. Efektów nadmiernego zanieczyszczenia nie widać od razu, bądź po prostu nie zwraca się na to uwagi. Kryje się za tym, przede wszystkim nadmierne przemęczenie, ospałość, bezsenność, częste chorowanie.

Wentylacja mechaniczna – Skierniewice

Coraz częściej, właściciele domów jednorodzinnych decydują się na wejście w posiadanie wentylacji mechanicznej. Skierniewice należą do tego rodzaju miast, gdzie można wspomnianą instalację zakupić. Zadaniem całego systemu jest oczyszczanie powietrza, które napływa z zewnątrz do domu. Dodatkowym zastosowaniem może być także odzyskiwanie ciepła. Dzięki temu, można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Taka wentylacja sprawdza się również latem. Zamiast ogrzewania, zyskujemy chłodzenie. Powietrze w domu działającym na tym systemie jest zupełnie inne. Można poczuć świeżość, która potrafi natchnąć pełnią życia. Jest wiele zalet, które można tutaj wymienić. Panie domu bardzo chwalą sobie ten wynalazek, ponieważ likwiduje całą mieszankę zapachów chociażby podczas gotowania. Warto wspomnieć również o szybko schnącym praniu czy braku pary i wilgoci w pomieszczeniach.

Rekuperacja powietrza – Skierniewice

Samo posiadanie rekuperacji powietrza we własnym domu daje gwarancje zaoszczędzenia na ogrzewaniu. Oczywiście efekt ten nie będzie widoczny od razu a dopiero po dłuższym czasie. Nie zmienia to jednak faktu, iż taka inwestycja jest bardzo opłacalna i przede wszystkim przyszłościowa. A co mamy na myśli, mówiąc o przyszłości? Koszta będą po prostu stopniowo się zwracać. Potrzeba na to oczywiście czasu.

Montaż rekuperacji – Skierniewice

Montowanie każdej instalacji wiąże się z wykonywaniem poszczególnych kroków. Tak samo jest w przypadku rekuperacji powietrza. Co zatem należy po kolei zrobić aby wszystko sprawnie działało?

  1. Stworzenie projektu instalacji– to należy zrobić w pierwszej kolejności, jeszcze zanim powstanie budowa domu. Bardzo dobrze sprawdza się instalacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.
  2. Przygotuj się do instalacji – najpierw rozprowadź kanały wentylacyjne i postępuj w zgodzie z projektem. Najczęściej robi się to zaraz po dokonaniu montażu okien.
  3. Ukryj kanały wentylacyjne -  można do tego użyć narożników ścian, bądź stropów budowy
  4. Wyprowadź instalację na parter przez dach – wzdłuż jego połaci.
  5. Zanim zaizolujesz mocno przytwierdź przewody wentylacji do ścian. Pamiętaj też o dokładnym ociepleniu metalowych obejm.
  6. Zamontuj czerpnię i wyrzutnię – zadaniem czerpni jest dostarczanie świeżego powietrza do rekuperatora. Wyrzutnia zajmuje się wyprowadzaniem zużytego powietrza na zewnątrz.
  7. Montażu rekuperatora dokonuj w pomieszczeniach, gdzie jest powyżej 0°C. W innym wypadku urządzenie będzie mniej wydajne. Jeżeli jednak nie masz możliwości zamontować rekuperatora w innym miejscu, użyj izolacji termicznej.

Jeśli jesteś osoba, szukającą odpowiedniej ekipy, która dokona montażu rekuperacji… Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Działamy na terenie całej Warszawy, w tym Skierniewic. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu! Zapoznaj się też z ofertą, jaka została zamieszczona na naszej stronie internetowej – zapraszamy! http://bcs.waw.pl/sp-2waw